Orijinal Bijuteri Ltd. Şti, Antalya'nın Akseki ilçesi Yarpuz köyünden Veysel Demir ve ortakları tarafından 1968 yılında İstanbul, Eminönü'nde kurulmuştur.Bir ithalat ve ihracat firması olup, bijuteri ana teması etrafında son mamul olarak; kolye, yüzük, küpe, bileklik, saç tokası, broş, tac, çanta, kemer vs. ürünler, tekstile yönelik olarak, kristaller ve cam taşlar, taşlı şerit, düğme, kemer tokası, fermuar ve yapışkan metal çeşitleri, bijuteri malzemeleri olarak da; her türlü tahta, plastik ve cam boncuklar, zincir, rivet, rondela, metal aksesuar malzemelerinin alım satımı yapılmaktadır.


Firmamız, tekstil sektörünü hedef alarak 2003 yılında Merter'de bir şube açmıştır. Burada Sefaköy'de ki fabrika ile koordineli olarak dizim, pres, agraf, nakış, transfer flok, empirme baskı, transfer kağıt ve pul boncuk işleme yapılmaktadır.


Fabrikamız H&M firmasının kalite onay belgesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca dizimde kullanılan ürünlerin tümü ITS ve OEKO-TEX tarafından sertifikalandırılmıştır.


Son olarak da 2004'ün sonunda yine Eminönü'nde bijuteri ürünlerinin toptan olarak satışının yapıldığı bir şube daha açılmıştır.


Orijinal Bijuteri kuruluşundan bugüne kadar Avusturya'nın kristal üretici firması Swarovski ve Çek Cumhuriyeti boncuk firması Jablonex'in Türkiye satış temsilciliğini yapmaktadır.